Naše služby

Protetická stomatologieProtetika se zabývá náhradou poškozených nebo ztracených zubů. K obnovení estetiky a všech ostatních funkcí chrupu protetika využívá korunky, můstky,laboratorně vyrobené výplně (inlaye, onlaye), fasety a snímací náhrady.

Korunky a můstky
Korunky a můstky se používají jako náhrady silně destruovaných zubů nebo zubů chybějících. Lze jimi zlepšit tvar, barvu a částečně ovlivnit postavení a sklon zubů.

Celokeramické korunky
Jedná se o nejmodernější typ korunek, který je v současné době velmi populární. Celokeramické korunky neobsahují žádný kov, působí velmi esteticky a přirozeně. Průchod světla tímto typem náhrady je velmi podobný jako u zdravého zubu. Celokeramické práce jsou vysoce biokompatibilní- snáší se velmi dobře s ostatními tkáněmi dutiny ústní. Odpadají problémy s alergií na kovy. Velmi se zdokonalila přesnost při výrobě těchto korunek a můstků. Sádrový model Vašeho zubu je oscanován laserem, poté je vytvořen virtuální 3D model zubu, podle kterého je korunka vyfrézována. Jedná se o metodu CAD/CAM. Využíváme několik těchto systémů, švédskou Proceru, systém firmy 3M LAVA a Zirkon Zahn.

Metalokeramické korunky
Oproti celokeramickým korunkám se jedná o cenově přijatelnější , esteticky a funkčně stále velmi kvalitní alternativu. Metalokeramická korunka je složena ze dvou vrstev, vnitřního kovového pláště na němž je napálená zevní vrstva keramiky, tvořící povrch korunky.

Kovové korunky
Jedná se o mechanicky nejodolnější korunkové náhrady, které jsou prakticky nezničitelné. Tyto korunky lze použít v zadních úsecích chrupu, kde neovlivňují estetiku úsměvu. Vhodné jsou také u pacientů, kteří silně skřípou zuby a korunky s keramikou by tuto zátěž nevydržely.
Keramické fasety
Tenká vrstva keramiky, adhezivně připevněná na přední plošky zubů. Při zhotovení fazet není nutné zub obrousit celý dokola jako u korunky, ale snese se jen nepatrná vrstva skloviny na přední ploše zubu.
Keramické fazety dramaticky zlepšují estetiku v daných indikacích:
- defekty na zubech způsobené podáváním antibiotik v dětství
- mnohočetné, selhávající pryskyřičné výplně na předních zubech
- přirozeně opotřebované řezáky, které už ztratily estetické charakteristiky
- obvyklými metodami nevybělitelné zuby, barevná změna díky fazetám je na rozdíl od bělení trvalá

Inlay a onlay (laboratorně vyráběné výplně)

poškozená korunka zubu,ošetrěná výplní a připravená na otisk na celokeramickou onlay

sádrový model dolní čelisti s celokeramickou onlayí

onlay nacementovaná na zub doplňuje ztracené tvrdé zubní tkáně
Snímatelné náhrady
Snímatelné protézy nahrazují ztrátu většího počtu zubů. Dělí se na:

Částečné snímatelné náhrady
V našem centru se snažíme zhotovovat kvalitní náhrady. Moderní snímací náhrady nejsou v ústech přidržovány nepříjemnými sponami (háčky), ale systémem zásuvných spojů. Tento způsob kotvení dává snímací náhradě výbornou stabilitu, jak při žvýkání, tak při mluvení, a působí velmi esteticky.

Celkové zubní náhrady
Tento typ protéz se používá u bezzubých čelistí.

S rozvojem zubních implantátů snímací náhrady v současné době ustupují do pozadí
více informací o zubních implantátech zde.
nahoru